Jak fotografować duże przedmioty?

Zdjęcia przedmiotów są dziś bardzo ważnym działem fotografii. Wystarczy odwiedzić jakikolwiek sklep internetowy, żeby przekonać się, że bez zdjęć – i to bardzo dobrych jakościowo zdjęć – nie mógłby on po prostu istnieć. I oczywiście, tu rodzi się kluczowe pytanie: jak fotografować duże przedmioty? Żeby się tego dowiedzieć koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł. Oto garść porad dla fotografów, którzy chcieliby zgłębić tajniki dobrej fotografii przedmiotowej. Fotografowanie bardzo dużych przedmiotów z pewnością rodzi dodatkowe utrudnienia.

Światło

Do zdjęć dużych przedmiotów możemy stosować wszystkie rodzaje światła. Przy fotografii packshotowej czyli przedmiotowej ważne jest właściwe ustawienie źródeł światła. Nie musimy od razu kupować profesjonalnych lamp na statywach. Na początku wystarczą do tego dwie odpowiednio rozmieszczone lampy biurowe. Ważne jest jednak, żeby miały żarówki tego samego rodzaju i o tej samej mocy.

Tło

Tło to kolejny bardzo ważny element w odpowiedzi na zagadnienie: jak fotografować duże przedmioty? Profesjonalni fotograficy, którzy pracują na rzecz e-commerce najczęściej wykonują zdjęcia przedmiotów na tle idealnie białego tła. Wystarczy udać się do sklepu papierniczego i tam nabyć odpowiednio duży biały papier. Ważne, by papier był odpowiednio gruby i sztywny.

Oczywiście stosowanie białego tła nie jest absolutnie obowiązkowe. Wszystko zależy od kolorystyki dane przedmiotu. Przykładowo przedmioty o białych lub jasnych kolorach o wiele lepiej będą wyglądały na tle ciemnego tła. Ważne jest jednak, by stosować raczej jednolite tło zdjęcia. Wszystko jednak zależy od inwencji fotografa.

Ostrość

Oczywiście kwestia ostrości je jak najbardziej kluczowa. Nikt nie kupi produktu, który będzie na zdjęciu niewyraźny. Dlatego zastanawiając się jak fotografować duże przedmioty, warto pamiętać o właściwym ustawieniu ostrości. W przypadku bardzo dużych przedmiotów można rozważyć wykonywanie zdjęć fragmentów przedmiotu i potem montowanie ich razem. Pamiętać trzeba wówczas o odpowiednim maskowaniu odblasków światła.

Inne z Bloga

Gdzie zorganizować sesję ślubną?

Doskonałą pamiątką ze ślubu są fotoreportaże ślubne. {...}

Gdzie często organizowane są wesela

Dzień wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu {...}

Wszystko co powinieneś wiedzieć o sesji ślubnej

Zdjęcia z sesji ślubnej to nie tylko klasyczne {...}

Jak fotografować niemowlaki i małe dzieci?

Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku {...}

Komentarze

Czytaj komentarze

Napisz odpowiedź

dziewiętnaście + cztery =