Sposoby na lepsze zdjęcia

Fotografia jest niezwykłą dziedziną sztuki, która za pomocą światła zatrzymuje różne momenty na zdjęciu. Każdy, kto pasjonuje się fotografią, stara się, aby zrobione przez niego zdjęcia w jak najlepszym stopniu oddawały „złapaną” chwilę z rzeczywistości. Istnieje kilka prostych porad, dzięki którym wykonywane zdjęcia staną się lepsze i bardziej realistyczne.

Po pierwsze, regularne fotografowanie. Jeśli wykonujesz zdjęcia w konkretnych porach roku lub tylko okazjonalnie, wiedz, że to nie jest dobre rozwiązanie. W ten sposób uczysz się nie działania, ale bierności. Poprzez regularne wykonywanie zdjęć nauczysz się o wiele więcej m.in. poprawisz technikę, ponieważ na bieżąco będziesz widzieć co jest nie tak jeśli coś nie wyjdzie. Warto nosić przy sobie aparat, nawet w sytuacjach, gdzie może nie być potrzebny. Jeśli zauważysz jakiś ciekawy moment, nie czekaj – uwiecznij go. Dzięki temu rozwiniesz w sobie regularność w działaniu.

Po drugie – chwytaj proste chwile. Zasada ta być może brzmi banalnie, ale aby opanować ją w pełni potrzeba regularności w działaniu i cierpliwości. Nie czekaj na iście idealny moment, ponieważ nie wiesz kiedy nadejdzie, a czekając na niego marnujesz tylko czas, a kto wie może właśnie minęła ci właśnie inna chwila do uwiecznienia. Skutecznym rozwiązaniem jest fotografowanie codziennego życia. Fotografuj to, co cię najbardziej interesuje w codzienności: śniadanie rodziny, sprzątanie przez brata w garażu lub nawet twój ulubiony talerz czy kubek. nauczysz się być bardziej spontaniczny, a jeśli dłużej będziesz to wykonywać, stopień twojej kreatywności będzie coraz wyższy.

Wybór światła – od niego zależy podkreślenia piękna i dynamiki zdjęcia. Nawet najzwyczajniejsza rzecz, może okazać się warta zainteresowania. Najlepiej wykonywać zdjęcia w świetle dziennym, które jest najbardziej naturalne i najmniej ingeruje w to, co się znajduje na fotografii.

I na koniec: wypatruj, nie interweniuj. Każdy szanujący się fotograf nie szuka na siłę okazji do zrobienia dobrego ujęcia. Ustal sobie jaką konkretną tematykę chcesz uwiecznić albo wypatruj w okolicy czy w tłumie ludzi czegoś wyjątkowego. Pamiętaj, aby robić to dyskretnie i ze swobodą.

Inne z Bloga

Gdzie zorganizować sesję ślubną?

Doskonałą pamiątką ze ślubu są fotoreportaże ślubne. {...}

Gdzie często organizowane są wesela

Dzień wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu {...}

Wszystko co powinieneś wiedzieć o sesji ślubnej

Zdjęcia z sesji ślubnej to nie tylko klasyczne {...}

Jak fotografować niemowlaki i małe dzieci?

Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku {...}

Komentarze

Czytaj komentarze

Napisz odpowiedź

pięć × trzy =